Протокол

зборів трудового колективу Бобрицької ЗОШ 1 ступеня

Києво- Святошинського району Київської області

громадського обговорення про присвоєння школі

імені Петра Тимошенка

25 квітня 2014 р. с.Бобриця

Присутні: 36 осіб

Запрошені - 8 осіб:

Король О.Г. – сільський голова с. Бобриця

Корчак Р. В. - депутат с/ ради с. Бобриця

Гаркуша Н.П. – сільський бібліотекар с. Бобриця

Філіпчук Л.Л. - депутат с/ ради с. Бобриця

Малишко І.В. – шеф школи

Ковальчук М.А. – директор історико - етнографічного музею с. Бобриця

Король Марія Григор. - секретар Бобрицької сільської ради, депутат с/р

Вчителі – 5 осіб: Кушнір В.П. – директор школи,

Корчак Л.І. – голова ПК,

Райзіх Е.А. – вчитель німецької мови,

Савко С.І. – вчитель

Гаркуша Н.С. – вчитель англійської мови

Батьки учнів - 15 осіб.

Вчителі - пенсіонери – 1 особа : Грекова Л.

Голова батьківського комітету – 1 особа : Китінська В.В.

Керівники гуртків - 2 особи : Дяденко В.С. – керівник гуртка «Патріот»

Кулініч Т.О. – керівник гуртка вишивання

Технічні працівники школи – 4 особи

Кушнір В.П. запропонувала склад робочої президії :

Голова зборів – Райзіх Е.А.

Секретар Корчак Л.І.

Член президії – Грекова Л.О.

За дану пропозицію проголосували:

«За» - 36

«Проти» - 0

«Утримались» - 0

Вирішили:

Робоча президія:

Голова зборів – Райзіх Е.А.

Секретар - Корчак Л.І.

Член президії – Грекова Л.О.

Райзіх Е.А. – голова робочої президії запропонувала

ПОРЯДОК ДЕННИЙ :

1. Громадське обговорення щодо присвоєння Бобрицькій загальноосвітній школі 1 ступеня імені Петра Тимошенка

Доповідь Кушнір В.П. – 30 хв.

Виступи по обговоренню доповіді – 5 хв.

2. Відкрите голосування.

Вирішили:

Затвердити порядок денний.

За дану пропозицію проголосували:

«За» - 36

«Проти» - 0

«Утримались» - 0

1. СЛУХАЛИ:

Керівника школи Кушнір В.П.,

відповідальну за проведення громадського обговорення

Керуючись рішенням педагогічної ради №1 від 16 січня 2014 року, виражаючи бажання учнів, вчителів, батьків з метою патріотичного виховання молодого покоління та вшанування світлої пам′яті полеглих у роки Великої Вітчизняної війни виношу ініціативу щодо присвоєння Бобрицькій ЗОШ 1 ступеня імені Петра Тимошенка.

У найтяжчі дні оборони Києва від фашистської навали 15-річний підліток « Агент Петров» виконував завдання органів держбезпеки – вів розвідку у місцях дислокації та пересування ворожих військ і техніки на берегах річки Ірпінь у районі села Бобриця, зайнятого фашистами. Про це стало відомо від молодших сестер Петра Віри і Надії. А громадянин Бобриці Ярошенко Улян Григорович пригадав, що селяни, коли повернулись із біженців у вересні 1941 року, знайшли у вільхах тіло невідомого юнака і поховали його у братській могилі разом з тілами полеглих воїнів. Бобрицька сільська громада, загальноосвітня школа, Будинок культури, бібліотека, вшановують пам'ять полеглих, слідкують за повідомленнями в пресі, по краплинах збирають дані про героя, використовують фото із родинних фото - альбомів , а сестри Петра Віра і Надія стали бажаними гостями всіх заходів, які проходять у селі. Остаточно з’ясувати трагічну і водночас героїчну долю підлітка допоміг запис від 10 вересня 1941 року у « Військовому щоденнику» таємної польової поліції № 560 при штабі 29-го армійського корпусу шостої німецької армії : « Відділок при штабі 29 –ї АК повідомляє про допит і розстріл шпигуна Петра Петрова із Гнатівки ». Виявляється, що, потрапивши до рук таємної польової поліції , юнак повідомив своє справжнє ім’я і місце народження – Петро з Гнатівки. А агентурне псевдо « Петров», дане йому органами держбезпеки, він назвав свідомо, таким чином сподіваючись , що радянське командування дізнається про свого розвідника. На жаль, це сталося аж через 72 роки. Подвиг Петра Сидоровича Тимошенка є прикладом самовідданої любові до Батьківщини для наступних поколінь і був відзначений медаллю « За мужність і відвагу» ( посмертно).

За період громадського обговорення з 25 березня по 25 квітня 2014 року надійшли листи та відгуки позитивного змісту. Зачитала лист від громади села Бобриця. (Вхідний № 16 від 20.04.2014 р.)

Виходячи з вищесказаного, прошу підтримати ініціативу адміністрації, щодо присвоєння школі імені Петра Сидоровича Тимошенка.

Виступили:

1. Корчак Л.І. – голова ПК, вчителька початкових класів, наголосила про важливість заходу присвоєння школі імені Петра Тимошенка в плані зростання іміджу школи, так-як патріотичне виховання у всі часи займало особливе місце не лише в духовному житті суспільства, але і у всіх сферах його діяльності – в ідеології, культурі, економіці. Для учнів-початківців спочатку це любов до батьків, до свого будинку, місця, де вона народилася, а потім до Вітчизни і її героїв.

2. Китінська В.В. – голова батьківського комітету, сконцентрувала увагу на початок патріотичного виховання особистості в родині. З розповідей про близьких родичів, їх життєвий шлях. Вивчення біографії Петра Тимошенка

збагатить дітей духом любові до рідного краю, бажанням його захистити. Доповіла, що на батьківських зборах 24 січня 2014 року батьки одноголосно погодилися на присвоєння школі імені Петра Тимошенка.

3. Райзіх Е.А. – вчителька німецької мови, застерегла, що на сьогоднішній день існує ряд проблем пов’язаних із патріотичним вихованням в родинному колі. Сім′я, де зростав Петро Тимошенко є зразком для наслідування кращих традицій української родини. Підтримала ініціативу присвоєння школі імені Петра Тимошенка.

4. Грекова Л.О.- вчителька –пенсіонерка, нагадала, що про патріотичний вчинок підлітка Петра жителі села знають майже десять років і спостерігають, як бережно ставляться школярі до його пам′яті. У школі та в сільській бібліотеці зібрано багато фотодокументів і фотокарток, що допомагає учням уявити собі живого героя – свого ровесника. Це сприяє патріотичному вихованню підростаючого покоління. Тому, вважаю доречним і корисним присвоєння школі імені юного розвідника Петра Тимошенка.

5. Ковальчук М.А.- директор музею с. Бобриця, уточнив, що патріотична робота в школі різностороння. На базі школи проводяться зустрічі із ветеранами війни та родичами загиблих. Організовано проекти «Слід на землі» та «Година пам′яті». Під час розповідей ветеранів, діти проникаються тяжкою долею дітей-війни, що ризикували своїм життям для рятування своєї родини, села, Батьківщини. В рамках проведення бібліотечної « Години пам′яті» , учні читають твори місцевого поета, члена спілки Письменників України Петра Макаровича Короля, що трагічно загинув 20 років тому. Його вірші сповнені синівської любові до Вітчизни, глибокої поваги до ветеранів війни, матерів, які втратили синів чи лишилися вдовами. Бібліотечна година традиційно закінчується покладанням квітів на братську могилу.

6. Гаркуша Н.П. – бібліотекарка с. Бобриця розповіла про пошукову роботу

школярів разом з педагогами. Діти вивчають листи ветеранів. Так по слідах – похоронок воєнної пори через 33 роки після закінчення війни знайшли могилу свого дядька родичі Мелконяна А.К.,а Оля, онука Минки Д.Т. відвідала в Бобриці могилу свого дідуся, та привезла сюди його правнуків Андрія та Володимира. Ілюстраціями до розповідей служать портрети та фото з сімейних архівів воїнів, що розміщені на стенді «Пам’ятаємо» .

7. Король О.Г. – сільський голова підкреслив, що з патріотичного виховання учнів Бобрицька ЗОШ 1 ступеня діє відповідно до Законів України «Про освіту», «Про Державний Гімн України», «Про Державний Прапор України», Концепції національно-патріотичного виховання молоді (наказ Міністерства України у справах сім′ї, молоді та спорту, Міністерства освіти і науки України 27.10.2009 № 3754/981/538/49). На сайті школи створена рубрика «Патріотичне виховання юного покоління». Розроблений і затверджений план спільних заходів з патріотичного виховання Бобрицької сільської ради і Бобрицької ЗОШ 1 ступеня . Навчальний день у школі розпочинається з підняття Державного Прапора України та виконання Державного Гімну України. Учні школи є учасниками дитячої організації «Козачата». Нещодавно осередок козачат прийняв участь у козацько- лицарському вишколі у м. Ворзелі та відвідав музей Ірпінського підпілля.

ВИРІШИЛИ:

1. Обговорення проходило за процедурою передбаченою Законом України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» та постановою Кабінету Міністрів від 24.10.2012 р. № 989 «Про затвердження Порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій».

2.Винести на відкрите голосування: підтримати ініціативу адміністрації щодо присвоєння школі імені Петра Тимошенка.

2. СЛУХАЛИ:

Райзіх Е. А. – голова робочої президії оголосила про відкрите голосування

Хто « за» підтримання ініціативи щодо присвоєння школі імені Петра Сидоровича Тимошенка

Хто «проти»

Хто «утримався»

За дану пропозицію проголосували:

«За» - 36

«Проти» - 0

«Утримались» - 0

ВИРІШИЛИ:

Підтримати ініціативу щодо присвоєння Бобрицькій ЗОШ 1 ступеня імені Петра Сидоровича Тимошенка.

Голова зборів Райзіх Е.А.

Секретар Корчак Л.І.

Кiлькiсть переглядiв: 411